Het boek ‘Pelgrims van hoop, Bidden in het Heilig Jaar 2025’ van uitgeverij Adveniat is op 14 januari door Leo Fijen gepresenteerd in de Bisschoppenconferentie. Het boek kwam er ter gelegenheid van het Jubeljaar 2025 op initiatief van de heer Fijen en vanuit alle bisdommen werden bijdragen aangeleverd. De bisschoppen schreven voor iedere maand een meditatie in de context van het thema ‘Pelgrims van Hoop’.
Uitgever Leo Fijen presenteerde het boek samen met pater Jan Stuyt sj. namens de jezuïeten, die voor het boek een aantal portretten van heiligen aanleverden. Met de meditaties van de bisschoppen, de verhalen over de heiligen, de bul en het gebed voor het Jubeljaar, een brief van de gezamenlijke bisschoppen, verdere gebeden en onder meer een overzicht van de belangrijkste activiteiten tijdens het Jubeljaar in de bisdommen, biedt het boek brede inspiratie voor het Heilig Jaar 2025.
De maandelijkse meditaties in het boek krijgen ook een plek op de speciale website voor het Heilig Jaar: Jubeljaar2025.nl. Per maand is daar een meditatie van één van de bisschoppen (of diocesaan administrator) te lezen. Deze meditaties verbinden het thema hoop met belangrijke momenten uit het kerkelijk jaar. De eerste meditatie werd geschreven door Mgr. Van den Hende, voorzitter van de Nederlandse Bisschoppenconferentie en bisschop van Rotterdam en staat nu online. De bisschop vraagt in zijn meditatie aandacht voor thema’s die in deze maand op verschillende momenten voor het voetlicht komen, zoals vrede, het gebed voor eenheid, het Woord van God en het samen financieel bijdragen aan de eigen parochie via Actie Kerkbalans.
Bron: Aartsbisdom, rkkerk.nl